ONZ przedstawiła plan pomocy humanitarnej dla Ukrainy do 2020 roku

ONZ przedstawiła plan pomocy humanitarnej dla Ukrainy do 2020 roku

Ukrinform
W czwartek, 31 stycznia, Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej na Ukrainie opublikowało plan pomocy humanitarnej dla osób, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego na wschodniej Ukrainie, na lata 2019-2020 – jak podają na oficjalnej stronie OCHA na Ukrainie, informuje korespondent Ukrinform.

„W ciągu pięciu lat konfliktu we wschodniej Ukrainie zginęło 5,2 mln Ukraińców - mężczyzn, kobiet i dzieci - bezpośrednio lub pośrednio, mających styczność z tym długotrwałym kryzysem” - napisała we wstępie koordynator ONZ ds. humanitarnych, koordynator systemu ONZ na Ukrainie Osnat Lubrani.

Jak twierdzi, ostrzeliwanie stało się powszechnością dla tych, którzy żyją wzdłuż 427-kilometrowej linii demarkacyjnej. Przypomniała, że ​​od początku konfliktu w 2014 r. zginęło ponad 3000 cywilów.

Na terytorium zaludnionego regionu wschodniej Ukrainy pełno jest niebezpiecznych min i niewybuchów, które stwarzają śmiertelne zagrożenie dla ponad dwóch milionów ludzi, zwłaszcza tych mieszkających wzdłuż „linii demarkacyjnej” oraz w okolicy około pięciu punktów kontrolnych -powiedziała Lubrani.

Plan powinien zapewnić pomoc dla 2,3 miliona osób. Całkowita suma potrzebna na program to 162 mln USD, co odpowiada w przybliżeniu poziomom z poprzednich lat.

"W 2019 roku potrzeba 162 mln USD, aby pomóc i ochronić 2,3 mln najbardziej narażonych mężczyzn, kobiet i dzieci. Potrzeby te są porównywalne z potrzebami z 2018 roku” - powiedzieli w ONZ.

Lubrani zauważyła, że najbardziej dotknięte są osoby starsze, o niskich dochodach, osoby niepełnosprawne i dzieci. Kryzys poważnie wpłynął na zdrowie psychiczne ludności i potrzeba czasu, aby zmniejszyć konsekwencje traumy psychologicznej.

"Naszym obowiązkiem jest złagodzenie ludzkiego cierpienia poprzez zaspokojenie niezbędnych potrzeb najsłabszych grup ludności żyjących po obu stronach „linii podziału", wyjaśniła koordynator ONZ.

Dodała, że ​​OCHA na Ukrainie nadal współpracuje z rządem, partnerami rozwojowymi i organizacjami charytatywnymi. Zauważyła wysiłki władz w dziedzinie pomocy humanitarnej na wschodzie Ukrainy w ciągu ostatniego roku.

"Bardzo doceniam poparcie rządu dla strategii i planu działania w celu rozwiązania problemów związanych z długotrwałymi wewnętrznymi przesiedleniami. Te i inne wysiłki rządowe, takie jak niedawne przyjęcie ustawy przeciwminowej, to kroki, które powinny być podstawą naszych dalszych działań "- wyjaśniła.

Lubrani podkreśliła, że "teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest wsparcie ze strony społeczności międzynarodowej". Zapewniła, że ​​społeczność humanitarna „z niezachwianą determinacją, będzie kontynuować pracę w celu złagodzenia cierpienia ofiar konfliktu.”

„Jestem przekonana, że dzięki naszemu poświęceniu, silnym kontaktom z różnymi partnerami, uda nam się wprowadzić ten plan w życie” - dodała na zakończenie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-