UE ponownie wzywa Rosję do uwolnienia ukraińskich marynarzy

UE ponownie wzywa Rosję do uwolnienia ukraińskich marynarzy

Ukrinform
Unia Europejska ponownie żąda, aby Rosja uwolniła ukraińskich marynarzy pojmanych 25 listopada 2018 roku.
Omówiono to podczas spotkania w Moskwie ambasadora UE w Rosji Markusa Ederera z wiceministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Aleksandrem Gruszko, powiedział unijny rzecznik korespondentowi Ukrinform.

„Ambasador UE w Rosji Markus Ederer przekazał oficjalny protest (demarche) w imieniu 28 państw członkowskich UE wiceministrowi spraw zagranicznych Gruszko. Ambasador po raz kolejny wyraził dobrze znane stanowisko UE dotyczące bezprawnego zatrzymania ukraińskich wojskowych przez Rosję"- powiedział unijny rzecznik.

25 listopada 2018 r. Rosja w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej dokonała okrytej agresji wojskowej przeciwko okrętom Sił Zbrojnych Ukrainy, w wyniku czego aresztowano 24 ukraińskich marynarzy. Organizacje międzynarodowe i rządy wielu krajów potępiają fakt rosyjskiej agresji i wymagają od Rosji natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia ukraińskich marynarzy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-