NATO chce przyspieszyć przystąpienie Ukrainy do Sojuszu

NATO chce przyspieszyć przystąpienie Ukrainy do Sojuszu

Ukrinform
Minister obrony Stepan Połtorak zauważył gotowość Sojuszu Północnoatlantyckiego do przyspieszenia przystąpienia Ukrainy do NATO.

Połtorak powiedział o tym w komentarzu "Pryamomu".

„Co się zmieniło w 2018 roku, a nawet wcześniej, w latach 2016-2017? Najpierw nas obserwowano, potem nam pomagano, a podczas ostatniego Zgromadzenia, w którym uczestniczyłem, niemal wszyscy członkowie Sojuszu podkreślił potrzebę przyspieszenia przystąpienia Ukraina. I to właśnie jest odpowiedzią na komentarze, że "nikt tam na nas nie czeka i nie jesteśmy nikomu potrzebni" - powiedział Połtorak.

Podkreślił, że Ukraina musi nie tylko dołączyć do Sojuszu, ale także nauczyć się walczyć.

"Musimy wprowadzić nowe standardy, potrzebujemy nowej broni, nowych metod i nowego systemu, który będzie odpowiadał naszym potrzebom" - dodał Połtorak.

Wcześniej informowaliśmy, że Prezydent Poroszenko oświadczył, że w 2024 r. Ukraina złoży wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej i otrzyma plan działania dotyczący członkostwa w NATO.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-