Minister Spraw Zagranicznych Danii wezwał UE do nałożenia sankcji na Federację Rosyjską

Minister Spraw Zagranicznych Danii wezwał UE do nałożenia sankcji na Federację Rosyjską

Ukrinform
Duński Minister Spraw Zagranicznych Anders Samuelsen wezwał Unię Europejską do nałożenia sankcji na Rosję z powodu incydentu na Morzu Azowskim i nielegalnego przetrzymywania ukraińskich marynarzy w Federacji Rosyjskiej - podaje Reuters, powołując się na oświadczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii.

"Uważam, że UE musi zareagować na agresywne zachowania Rosji" - powiedział Samuelsen.

Takie oświadczenie złożył szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii w przeddzień swojej wizyty na Ukrainie. 29 stycznia odbędzie się wspólna robocza wizyta Ministrów Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkina, Czech Tomasa Petriczka i Królestwa Danii Andersa Samuelsena w Mariupolu, w celu uzyskania aktualnych informacji dotyczących bezpieczeństwa, sytuacji humanitarnej i społeczno-gospodarczej na obszarze działania Operacji Sił Połączonych, spowodowanej rosyjską blokadą wojskową ukraińskich portów morskich na Morzu Azowskim i trwającą agresją wojskową przeciwko Ukrainie.

W Czwartek, 31 stycznia, Samuelsen spotyka się ze swoimi kolegami z UE na nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE w Bukareszcie, gdzie będzie omawiana przede wszystkim kwestia ukraińska.

UE zamierza wysłać notę ​​protestacyjną do Moskwy, w związku z przedłużaniem więzienia 24 ukraińskich marynarzy aresztowanych w Cieśninie Kerczeńskiej pod koniec listopada 2018 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-