Ministrowie Spraw Zagranicznych Ukrainy i Czech przybyli do Dniepru

Ministrowie Spraw Zagranicznych Ukrainy i Czech przybyli do Dniepru

Ukrinform
Ministrowie Spraw Zagranicznych Ukrainy i Czech, Pawło Klimkin i Tomas Petriczek przybyli do Dniepru.

Stamtąd, wraz z duńskim kolegą Andersem Samuelsenem i przedstawicielami misji monitorującej OBWE, polecą do Mariupola - napisał Klimkin w Twitter.

"Briefing zaczął się już w samolocie z Petriczkiem, a teraz w Dnieprze czekamy na Andersa i misję UE, i z dobrą mapą. Ale zobaczymy wkrótce wszystko na własne oczy w Mariupolu" - napisał Klimkin.

29 stycznia odbędzie się wspólna robocza wizyta Ministrów Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkina, Czech Tomasa Petriczka i Królestwa Danii Andersa Samuelsena w Mariupolu, w celu uzyskania aktualnych informacji dotyczących bezpieczeństwa, sytuacji humanitarnej i społeczno-gospodarczej na obszarze działania Operacji Sił Połączonych, spowodowanej rosyjską blokadą wojskową ukraińskich portów morskich na Morzu Azowskim i trwającą agresją wojskową przeciwko Ukrainie.

W programie zaplanowano między innymi wizytę w Hnutowe i w porcie morskim w Mariupolu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-