Ukraina wyrosła już z Partnerstwa Wschodniego – Andrij Deszczyca

Ukraina wyrosła już z Partnerstwa Wschodniego – Andrij Deszczyca

Ukrinform
W stosunkach ukraińsko-polskich pojawia się „nowy, intensywny okres współpracy", który będzie charakteryzował się znaczną liczbą spotkań i wizyt dwustronnych - powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca korespondentowi Ukrinform podczas Forum "Europa-Ukraina" w Rzeszowie.

"Wczoraj odbyło się spotkanie szefów parlamentów, współprzewodniczących ukraińsko-polskiego zgromadzenia parlamentarnego, liderów ukraińsko-polskich grup przyjaźni oraz spotkania ukraińsko-polskiego Forum Partnerstwa. To świadczy o nowym intensywnym okresie we współpracy, kontaktach i negocjacjach. Mam nadzieję, że jeszcze do wyborów parlamentarnymi na Ukrainie i w Polsce odbędzie się kilka wizyt, a to oznacza jeszcze głębszy dialog "- powiedział Deszczyca.

Ambasador zauważył, że Ukraina potrzebuje teraz wsparcia Europy w zakresie przeciwdziałania rosyjskiej agresji i zbliżenia z UE.

"Dorośliśmy już do innego poziomu stosunków z UE: Partnerstwo Wschodnie, które istnieje już od 10 lat i które przewidywało zbliżenie Ukrainy i innych członków Partnerstwa do UE, powinno ponownie rozważyć swoje priorytety: Ukraina już wyrosła z tego sąsiedztwa, mając znacznie bliższy kontakt z innymi mechanizmami współpracy: stowarzyszenie z UE, strefa wolnego handlu, ruch bezwizowy "- stwierdził Ambasador Ukrainy w RP.

Wyraził przekonanie, że 10. rocznica Partnerstwa jest dobrym momentem na przeanalizowanie tego, co zostało zrobione i co jeszcze można zrobić w stosunkach UE z Ukrainą.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-