Hakerzy opublikowali 175 GB rosyjskich dokumentów o wojnie w Donbasie i Rosyjskim Kościele Prawosławnym

Hakerzy opublikowali 175 GB rosyjskich dokumentów o wojnie w Donbasie i Rosyjskim Kościele Prawosławnym

Ukrinform
Projekt Distributed Denial of Secrets ujawnił w piątek 175 GB zhakowanych i wyciekłych dokumentów z Rosji - informuje The New York Times.

"Grupa zwolenników przejrzystości opublikowała w piątek ogromną liczbę dokumentów zhakowanych i wyciekłych z Rosji".

Materiały rzucają światło na wojnę prowadzoną przez Federację Rosyjską z Ukrainą, a także na związki Kremla z rosyjskim Kościołem prawosławnym. Co prawda były już opublikowane wcześniej w Rosji, na Ukrainie i w innych krajach, ale rozmiar samego archiwum jest niesamowity: 175 gigabajtów.

Pliki archiwalne zatytułowane "Ciemna strona Kremla" to "setki tysięcy wiadomości i plików rosyjskich polityków, dziennikarzy, oligarchów, przywódców religijnych i nacjonalistów / terrorystów na Ukrainie".

Wśród dokumentów znajduje się bardzo dużo materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji, które WikiLeaks odmówił opublikować w 2016 roku.

Ponadto w archiwum jest wiele wiadomości e-mail i innych materiałów z Rosji zhakowanych Humpty Dumpty; dokumenty rosyjskiej firmy, dotyczące eksportu broni (Rosoboronexport), a także materiały dotyczące fałszowania historii katastrofy malezyjskiego Boeinga (lot MH17) na terytorium Doniecka w 2014 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-