NATO i Rosja nie doszli do porozumienia w sprawach Ukrainy i traktatu rakietowego - Stoltenberg

NATO i Rosja nie doszli do porozumienia w sprawach Ukrainy i traktatu rakietowego - Stoltenberg

Ukrinform
Na spotkaniu NATO-Rosja, które odbyło się w piątek w siedzibie sojuszu, adwersarze  zasadniczo nie zgodzili się co do najważniejszych kwestii w porządku obrad - sytuacji na Ukrainie i Traktatu o eliminacji pocisków średniego zasięgu i pocisków krótkiego zasięgu.

Zostało to podane podczas konferencji prasowej po spotkaniu sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga z delegacją rosyjską, poinformował Ukrinform.

"Nasze pierwsze spotkanie w tym roku było pożyteczne i profesjonalne, omawialiśmy dwa ważne tematy: Ukrainę i Traktat o ograniczeniu pocisków średniego zasięgu: w obu tych kwestiach alianci (w NATO) i Rosja mają zasadnicze różnice, ale to jest właśnie powód, dla którego jest to ważne, aby nadal rozmawiać i wyrażać obawy, zwiększać przewidywalność i zmniejszać ryzyko "- powiedział sekretarz generalny NATO.

Zauważył, że od 2014 r. Ukraina zawsze była pierwszym punktem porządku obrad Rady NATO-Rosja.

"Tym razem rozmawialiśmy o eskalacji wokół Morza Azowskiego, a także o sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej Ukrainie, alianci po raz kolejny wyraźnie stwierdzili, że nie uznali i nie uznają aneksji Krymu, i wezwali Rosję do natychmiastowego uwolnienia marynarzy i statków schwytanych w listopadzie” - podkreślił Stoltenberg.

Jak podano, 25 listopada 2018 r. okręty graniczne Federacji Rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej ostrzelały i zdobyły trzy ukraińskie okręty wojenne, które przeprowadzały planowany rejs z Odesy do Mariupola, a także internowali 24 marynarzy. Teraz marynarze są w więzieniu w Moskwie. Wszyscy zatrzymani uważają się za jeńców wojennych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-