Do Senatu USA wpłynął projekt rezolucji w sprawie zwiększenia wsparcia dla Ukrainy

Do Senatu USA wpłynął projekt rezolucji w sprawie zwiększenia wsparcia dla Ukrainy

Ukrinform
Do izby wyższej amerykańskiego Kongresu został wniesiony projekt rezolucji wzywający do zwiększenia pomocy na rzecz Ukrainy i popiera rezygnację z gazociągu „Nord Stream 2” - informuje w Facebook Ambasada Ukrainy w Stanach Zjednoczonych.

„W dokumencie, zgłoszonym do porządku obrad Kongresu przez grupę prawie siedemdziesięciu członków Partii Demokratycznej i Republikańskiej, ustawodawcy zwracają się z apelem do prezydenta USA skorzystać z przepisów ustawy: „Budżet USA na 2018 dla potrzeb obronności kraju” w celu zwiększenia zdolności obronnych Sił Zbrojnych Ukrainy i dostarczenie jej, przez odpowiednie programy Departamentu Stanu i Pentagonu, dodatkowego wsparcia dla naszego państwa, zwłaszcza w celu wzmocnienia ukraińskich możliwości morskich w celu zapobiegania i odpierania dalszej rosyjskiej agresji”- czytamy.

Senat wzywa też Prezydenta USA, do zorganizowania wspólnej pracy z sojusznikami USA w celu zapewnienia swobody żeglugi na Morzu Czarnym, by zademonstrować poparcie dla uznanych granic, umów dwustronnych oraz zasady bezpiecznego przechodzenia statków przez Cieśninę Kerczeńską i Morze Azowskie.

Jednocześnie senatorowie apelują do NATO o wzmocnienie swojej obecności na Morzu Czarnym, w tym monitorowanie sytuacji na morzu i obrony wybrzeża. Oddzielnie, ustawodawcy namawiają sojuszników i partnerów w Europie, by odmawiali statkom rosyjskiej marynarki wojennej wstępu do ich portów w celu uzupełnienia paliwa.

Dokument stwierdza również, że sankcje wobec Rosji, które są bezpośrednią konsekwencją działalności władzy tego kraju, pozostaną w sile, a nawet będą zaostrzane, aż nie zmieni się rosyjska polityka.

Ponadto senatorowie gratulują przyjęcia i popierają rezolucję Parlamentu Europejskiego z dnia 12 grudnia 2018 r potępiającą rosyjską agresję w Cieśninie Kerczeńskiej i wzywającą do skasowania projektu „Nord Stream 2” ze względu na jego zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-