Do Senatu USA wpłynął projekt rezolucji w sprawie zwiększenia wsparcia dla Ukrainy

Do Senatu USA wpłynął projekt rezolucji w sprawie zwiększenia wsparcia dla Ukrainy

Ukrinform
Do izby wyższej amerykańskiego Kongresu został wniesiony projekt rezolucji wzywający do zwiększenia pomocy na rzecz Ukrainy i popiera rezygnację z gazociągu „Nord Stream 2” - informuje w Facebook Ambasada Ukrainy w Stanach Zjednoczonych.

„W dokumencie, zgłoszonym do porządku obrad Kongresu przez grupę prawie siedemdziesięciu członków Partii Demokratycznej i Republikańskiej, ustawodawcy zwracają się z apelem do prezydenta USA skorzystać z przepisów ustawy: „Budżet USA na 2018 dla potrzeb obronności kraju” w celu zwiększenia zdolności obronnych Sił Zbrojnych Ukrainy i dostarczenie jej, przez odpowiednie programy Departamentu Stanu i Pentagonu, dodatkowego wsparcia dla naszego państwa, zwłaszcza w celu wzmocnienia ukraińskich możliwości morskich w celu zapobiegania i odpierania dalszej rosyjskiej agresji”- czytamy.

Senat wzywa też Prezydenta USA, do zorganizowania wspólnej pracy z sojusznikami USA w celu zapewnienia swobody żeglugi na Morzu Czarnym, by zademonstrować poparcie dla uznanych granic, umów dwustronnych oraz zasady bezpiecznego przechodzenia statków przez Cieśninę Kerczeńską i Morze Azowskie.

Jednocześnie senatorowie apelują do NATO o wzmocnienie swojej obecności na Morzu Czarnym, w tym monitorowanie sytuacji na morzu i obrony wybrzeża. Oddzielnie, ustawodawcy namawiają sojuszników i partnerów w Europie, by odmawiali statkom rosyjskiej marynarki wojennej wstępu do ich portów w celu uzupełnienia paliwa.

Dokument stwierdza również, że sankcje wobec Rosji, które są bezpośrednią konsekwencją działalności władzy tego kraju, pozostaną w sile, a nawet będą zaostrzane, aż nie zmieni się rosyjska polityka.

Ponadto senatorowie gratulują przyjęcia i popierają rezolucję Parlamentu Europejskiego z dnia 12 grudnia 2018 r potępiającą rosyjską agresję w Cieśninie Kerczeńskiej i wzywającą do skasowania projektu „Nord Stream 2” ze względu na jego zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-