Ukraina może uzyskać  członkostwo w UE w 2027 r. - były premier Litwy

Ukraina może uzyskać członkostwo w UE w 2027 r. - były premier Litwy

Ukrinform
Litwa i Polska będą promować w Unii Europejskiej strategiczną inicjatywę dla Ukrainy, o uzyskaniu członkostwa w Unii Europejskiej w 2027 roku - w rozmowie z korespondentem Ukrinform w Strasburgu, powiedział były premier Litwy, kandydat na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy Andrius Kubilius.

„Dodaliśmy nowy punkt do obecnego Planu Marshalla. Jest to druga część, która została nazwana "Ukraina-2027". W tym planie, który prawdopodobnie przedyskutujemy na Ukrainie przed wyborami, jest to bardzo jasno określone. 2027 to rok, w którym Litwa po raz drugi będzie przewodniczyć Unii Europejskiej. Wcześniej, w 2025 roku przewodniczyć UE będzie Polska. Obecnie dyskutowana jest z Polakami kwestia potrzeby stworzenia takiego strategicznego aliansu. Oznacza to, że oba kraje podczas swojego przewodnictwa mogą propagować tę ambitną ideę, by UE podjęła bardzo konkretną decyzję w sprawie perspektyw Ukrainy w dążeniu do członkostwa w europejskiej strukturze"- powiedział litewski polityk.

Kubilius powiedział, że mówimy o dawaniu Ukrainie konkretnych perspektyw członkostwa w UE.

"Spróbujemy to zrobić. Ale pod warunkiem, że Ukraina odrobi swoją pracę domową do 2025-2027. Taka możliwość istnieje"- przekonuje Kubilius.

Zgodnie z doniesieniami, tak zwany "Plan Marshalla dla Ukrainy", zainicjowany i napisany przez Kubiliusa, przewiduje przyciągnięcie wielomiliardowych międzynarodowych inwestycji do państwa w celu realizacji projektów infrastrukturalnych i reform europejskich.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-