Kijowski sąd ogłosił datę wydania wyroku Janukowyczowi

Kijowski sąd ogłosił datę wydania wyroku Janukowyczowi

Ukrinform
Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie w czwartek, 24 stycznia, ogłosi wyrok byłemu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi, oskarżonemu o zdradę stanu – ogłosiła służba prasowa sądu.

„Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie informuje, że w dniu 24 stycznia 2019 o 09:00 w sali sądowej pod adresem: Kijów, ul. Marszała Tymoszenko, w drugiej sali sądowej numer 15 odbędzie się ogłoszenie wyroku w postępowaniu karnym przeciwko Wiktorowi Janukowyczowi oskarżonemu o popełnienie przestępstw, o których mowa w cz. 5 art. 27, cz. 3 art. 110, cz. 1 art. 111, cz. 5 art. 27, cz. 2 art. 437 Kodeksu Karnego Ukrainy".

Jak informowaliśmy wcześniej: „Obołoński Sąd Rejonowy w Kijowie w maju 2017 r. rozpoczął rozpatrywanie sprawy Janukowycza oskarżonego o popełnienie przestępstw na podstawie cz. 1 art. 111 (zdrada stanu), cz. 5 art. 27, cz. 3 art.110 (pomoc w umyślnych działaniach mających na celu zmianę granic terytorium i granicy państwowej Ukrainy), cz. 5 art. 27, cz. 3 art. 437 (pomoc w prowadzeniu agresywnej wojny) Kodeksu Karnego Ukrainy.

Jednym z głównych dowodów w tej sprawie jest list Janukowycza do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą o wysłanie wojsk na terytorium Ukrainy.

Na dzień 5 grudnia 2018 r. Odbyło się w tej sprawie 89 posiedzeń sądowych, ale Janukowycz, którego wielokrotnie wzywano do sądu, nie uczestniczył w wideokonferencjach. Dlatego 5 grudnia sąd odmówił kolejnego odroczenia sprawy w oczekiwaniu Janukowycza i opuścił salę obrad, w celu podjęcia ostatecznej decyzji w tej sprawie.

Prokuratura poprosiła o 15 lat więzienia dla Janukowicza.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-