Pieniądze MFW zostały skierowane na wzmocnienie rezerw walutowych - Poroszenko

Pieniądze MFW zostały skierowane na wzmocnienie rezerw walutowych - Poroszenko

Ukrinform
Prezydent Petro Poroszenko powiedział, że fundusze przyznane Ukrainie przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy mają na celu wzmocnienie rezerw walutowych państwa.

Opowiedział o tym w pierwszym programie cyklu dokumentalnego projektu "Spotkania świąteczne z prezydentem" na kanale telewizyjnym "Ukraina", informuje Ukrinform.

"Mamy już rezerw walutowych więcej niż na początku wojny, ktoś pyta, ale gdzie są pieniądze MFW? Tak więc pieniądze MFW były każdorazowo wpłacane w złocie", powiedział Poroszenko.

Według prezydenta, zrobiono to w celu zapewnienia stabilności waluty krajowej, kursu i zaufania inwestorów do stabilności ukraińskiej gospodarki.

Małżonkowie, weterani ATO, wolontariusze Wadim Ostapczuk i Larisa Radkewicz wzięli udział w pierwszej części projektu "Spotkania świąteczne z prezydentem". Kolejne części programu zostaną wyemitowane w dniach 23 i 24 stycznia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-