Tymoszenko, Szufrycz, Wilkul i Lewoczkin prawie nie głosowali w styczniu

Tymoszenko, Szufrycz, Wilkul i Lewoczkin prawie nie głosowali w styczniu

Ukrinform
W styczniu posłowie wykazali rekordowo niskie wskaźniki uczestnictwa w posiedzeniach  Rady Najwyższej.

Poinformowała o tym ukraińska organizacja publiczna "Komitet Wyborców Ukrainy".

"Tradycyjnie, styczeń jest jednym z najmniej produktywnych miesięcy pracy Rady, w rzeczywistości politycy nadal pozostają na nieformalnych wakacjach i dlatego nie pojawiają się w Radzie, ale w tym roku wysoka absencja  posłów związana jest przede wszystkim z początkiem kampanii wyborczej. Pracują na dzielnicach i w centrali wyborczej, a zatem nie trafiają na posiedzenia parlamentu, a już normą jest dla Ukrainy fakt, że praca parlamentu jest rzeczywiście sparaliżowana podczas miesięcy wyborczych ", powiedział przewodniczący KWU Aleksiej Koszel.

Tak więc 39 posłów nie głosowało ani razu w styczniu. Jest to najgorszy wynik od dziewiątej sesji RN (wrzesień-styczeń).

"Dla porównania: w grudniu 19 posłów w ogóle nie głosowało, w listopadzie - 7, w październiku - 14, we wrześniu - 11" - powiedział w oświadczeniu.

Według danych KWU w ogóle nie głosowali w styczniu: Mikitas M.W., Rabinowicz W.Z., Kowalczuk N.W., Martyniak S.W., Rizanenko P.A., Matios M.W., Denisenko A.P., Mysyk W.J., Łucenko I.W., Skripnik A.A., Bucharew W.W., Dubil W.A., Sobolew S.W., Bielecki A.E., Bogusłajew V.A., Winnik I.J., Dobkin D.M., Dobkin M.M., Dołgi O.S., Doniec T.A., Żevago K.W., Żurżij A.W., Zwarycz R.M., Klujew S. .P., Konstantynowski W.L., Kornacki A.A., Kotwicki I.A., Murajew E.W., Niczyporenko W.M., Emeljanowicz D.S., Oniszczenko A.R., Sabaszuk P.P. ., Sawczenko N.W., Semienczenko S.I., Bakulin E.N., Trigubenko S.M., Czepinoga W.M., Szkira I.N., Jarosz D.A.

Ogólnie rzecz biorąc, ponad 90% głosowań w Radzie pominęło 81 posłów . Niemal zero głosowań  tak znanych polityków jak Julia Tymoszenko (wzięła udział w 4% posiedzeń), Nestor Szufrycz (6%), Ołeksandr Wilkul (8%), Siergiej Lewoczkin (8%).

Według strony internetowej VRU posłowie nie głosowali z nieznanych przyczyn, to znaczy nie z powodu choroby czy podróży służbowej.

W styczniu odbyło się sześć sesji plenarnych RN, na których przeprowadzono 98 głosowań. W szczególności, została uchwalona ustawa o wspólnotach religijnych (№4128-d). Ogólnie rzecz biorąc, w styczniu Rada pracowała w trybie plenarnym przez zaledwie tydzień, podczas gdy przewodniczący Rady Najwyższej Andrej Parubij ogłosił zamknięcie dziewiątej sesji 25 stycznia i otwarcie dziesiątej - 5 lutego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-