UE zagroziła Rosji sankcjami za przetrzymywanie ukraińskich marynarzy

UE zagroziła Rosji sankcjami za przetrzymywanie ukraińskich marynarzy

Ukrinform
Unia Europejska rozważy kwestię nałożenia sankcji na Rosję, jeśli Moskwa nie zwolni ukraińskich marynarzy w najbliższej przyszłości – pisze Minister Spraw Zagranicznych Danii, Anders Samuelsen na Twitter.

"Rosja wciąż przetrzymuje 24 ukraińskich marynarzy, ale jeśli nie zostaną oni wkrótce zwolnieni, UE będzie musiała rozważyć kwestię wprowadzenia sankcji wobec Rosji", napisał.

Minister nazwał również zachowanie Moskwy na Morzu Azowskim za niedopuszczalne.

Jak informował Ukrinform, 25 listopada okręty Federacji Rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej zestrzeliły i aresztowały trzy ukraińskie okręty wojenne, które przeprowadzały planowe przejście z portu w Odessie do portu w Mariupolu (i 24 marynarzy).

Kontrolowane przez Rosję "sądy" na okupowanym sKrymie aresztowały wszystkich marynarzy na dwa miesiące, po czym przetransportowano ich do Moskwy.

Wszyscy ukraińscy marynarze aresztowani przez Rosję oświadczyli, że są jeńcami wojennymi.

15 i 16 stycznia Sąd Moskiewski w Lefortowie postanowił przedłużyć areszt uwięzionych marynarzy na trzy miesiące.

W piątek, 18 stycznia, okazało się, że ukraińscy adwokaci odwołali się od tych decyzji Sądu Rejonowego w Lefortowie w Moskwie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-