Komitet Rady poparł zmiany w Konstytucji w kierunku Unii Europejskiej i NATO

Komitet Rady poparł zmiany w Konstytucji w kierunku Unii Europejskiej i NATO

Ukrinform
Komitet ds. Polityki Prawnej i Sprawiedliwości zalecił Radzie Najwyższej poparcie projektu ustawy o zmianie konstytucji (dotyczącej strategicznego kursu państwa w celu uzyskania pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO (nr 9037)) - po posiedzeniu komitetu powiedział zastępca przewodniczącego Komitetu, poseł partii "Blok Petra Poroszenki" Wasilij Janicki, podaje BPP "Solidarność".

"Komisja postanowiła zalecić RN przyjęcie prezydenckiej inicjatywy w sprawie strategicznego kursu państwa w celu uzyskania pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO. Już w lutym parlament będzie mógł głosować za zmianami w konstytucji "- powiedział poseł.

Przystąpienie Ukrainy do UE i NATO jest częścią strategii dekolonizacji i wyjścia państwa ukraińskiego ze sfery wpływów Rosji, dodał Janicki.

22 listopada 2018 r. Rada Najwyższa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt Ustawy nr 9037, o wprowadzeniu zmiany Konstytucji Ukrainy dotyczącej kursu państwa w celu uzyskania pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i NATO. Projekt poparło 311 parlamentarzystów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-