UE nałożyła sankcje na Iran za organizowanie zabójstw

UE nałożyła sankcje na Iran za organizowanie zabójstw

Ukrinform
UE nałożyła sankcje za mordowanie i organizowanie zabójstw na swoim terytorium przeciw irańskim urzędnikom i irańskiemu wywiadowi. Poinformował  portal Nowa Europa.

"Unia Europejska dodała Iran do oficjalnej listy organizacji terrorystycznych po irańskich próbach zorganizowania zamachów w krajach UE przez dwóch irańskich urzędników i departament bezpieczeństwa wewnętrznego irańskiego ministerstwa wywiadu, który jest pododdziałem potężnej irańskiej Gwardii Rewolucyjnej," stwierdziono w oświadczeniu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii lobbowało za tym krokiem po śmierci dwóch holenderskich obywateli irańskiego pochodzenia Ali Motamed i Ahmada Moli Nissiego w 2015 i 2017 roku.

Podobne, choć nieudane próby zabójstwa miały miejsce również we Francji i Danii w ciągu ostatnich dwóch lat. Przed oficjalnym ogłoszeniem sankcji UE ambasadorowie Danii, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii odwiedzili irańskie biuro w Brukseli, aby ostrzec rząd Iranu o swojej decyzji i oficjalnie zaprotestować przeciwko nielegalnym działaniom irańskiej Gwardii Rewolucyjnej w Europie.

Nowe sankcje obejmują zamrożenie aktywów związanych z irańskim oficerem wywiadu Saeed Hashemi Moghadam i Asadolem Asadem - przedstawicielami korpusu dyplomatycznego Islamskiej Republiki Iranu.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-