W 2020 roku armia ukraińska będzie funkcjonować zgodnie ze standardami NATO – Prezydent

W 2020 roku armia ukraińska będzie funkcjonować zgodnie ze standardami NATO – Prezydent

Ukrinform
W 2020 r. Siły Zbrojne Ukrainy będą funkcjonować zgodnie ze standardami NATO i zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie narodowym – powiedział Prezydent Petro Poroszenko podczas spotkania z mieszkańcami Zdołbunowa, w obwodzie rówieńskim – informuje korespondent Ukrinform.

"W 2020 r. Siły Zbrojne Ukrainy będą przeorganizowane i będą w stanie funkcjonować w pełni zgodnie ze standardami NATO i zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie narodowym" - powiedział szef państwa.

Prezydent jest przekonany, że dążenie Ukrainy do Unii Europejskiej i NATO pomoże zapewnić bezpieczeństwo ukraińskich granic i suwerenności. "Nasze dążenie do pokoju, ale nie na warunkach kapitulacji zaproponowanej przez rosyjską piątą kolumnę, ale na warunkach narodowych interesów Ukrainy" - podkreślił szef państwa.

Według niego integracja euroatlantycka jest również drogą do umocnienia ukraińskiej państwowości i godności obywateli ukraińskich. "Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie wygrywać na tej drodze wyznaczonej narodem ukraińskim" - podkreślił prezydent.

W tym kontekście przypomniał o schwytanych przez Rosję ukraińskich marynarzach: "Jesteśmy z wami, każdy Ukrainiec jest dumny z bohaterskiej postawy każdego z 24 ukraińskich marynarzy, którzy odnieśli polityczne zwycięstwo i nie pozwolili Rosji zrealizować swój plan spokojnego, zajęcia Morza Azowskiego i Cieśniny Kerczeńskiej: niektórzy w parlamencie zasugerowali, abyśmy siedzieli cicho i czekali, ale to nie dla nas, nie dla Ukraińców ".

Poroszenko podkreślił, że Ukraińcy powstrzymali rosyjską agresję i ochronili niepodległość państwa. "Po raz pierwszy. Ponieważ zawsze, gdy Rosja atakowała Ukrainę, i to wciąż dzieje się w ciągu ostatnich 300 lat, Ukraina nie mogła wytrzymać dłużej niż 1,5-2 lat. Po raz pierwszy udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie chronić naszą suwerenność "- powiedział szef państwa.

Prezydent podkreślił, że Ukraina odzyska swoje terytoria okupowane obecnie przez Rosję.

"Nie pozwolimy na okupację Morza Azowskiego ani na okupację Cieśniny Kerczeńskiej. Reakcja świata po raz kolejny pokazała - świat jest z nami. Za agresję Kreml zapłaci wysoką cenę. Nadejdzie dzień, kiedy ta cena okaże się zbyt wysoka dla Kremla, a my odzyskamy zarówno Krym, jak i okupowaną część Donbasu. Odzyskamy, jeśli uda się zachować naszą jedność, zachować państwowość, zachować wiarę w naszą siłę i zachować proeuropejski kurs - podkreślił Poroszenko.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-