Klimkin powiedział, co jest potrzebne, by Ukraina wstąpiła do NATO

Klimkin powiedział, co jest potrzebne, by Ukraina wstąpiła do NATO

Ukrinform
Przystąpienie Ukrainy do UE i NATO jest możliwe w perspektywie średnioterminowej, dlatego nie należy wierzyć w obietnice przyłączenia się do nich za rok lub dwa, ani prognozom, że stanie się to za 30 lat - powiedział Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin 8 stycznia w programie „Snidanok z 1+1”, podaje korespondent UKRINFORM.

"Przystąpienie do UE i przystąpienie do NATO to historia, która ma perspektywę średniookresową: jeśli wam ktoś powie, że dołączymy za rok lub dwa, nigdy w to nie wierzcie, to jest czyste kłamstwo i wprowadzanie ludzi w błąd. Mówią wam, że to kwestia co najmniej 30 lat - również nie wierzcie, ponieważ doświadczenie pokazuje coś zupełnie innego"- powiedział Klimkin.

Według ministra, dla wejścia Ukrainy do NATO, potrzeba zgody w samym Sojuszu i trzeba pewne rzeczy zrobić na Ukrainie, "skoro nie jesteśmy jeszcze gotowi, musimy szczerze o tym powiedzieć".

Klimkin podkreślił, że przystąpienie do UE będzie możliwe, jeśli naprawdę będziemy pracować i się zmieniać.

"Tak jak dzisiaj Ukraina (się reformuje - red.) ... nie wejdzie do UE za rok, za dwa, czy za pięć" - powiedział minister.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-