Ukraina będzie jeszcze odważniej kontynuować reformy, aby stać się silną – Poroszenko

Ukraina będzie jeszcze odważniej kontynuować reformy, aby stać się silną – Poroszenko

Ukrinform
W 2019 r. Ukraina będzie kontynuować reformy, które przybliżą nasz kraj do Europy i oddalą od Moskwy - napisał Prezydent Petro Poroszenko na Facebooku.

„2018 był bardzo owocnym w reformach i pokazał, jak bardzo porusza się do przodu Ukraina. Rozwiązanie umowy o przyjaźni z Rosją, wyjście z WNP, zapisanie w Konstytucji dążenia do członkostwa w UE i NATO, zatwierdzenie pozdrowienia ”Chwała Ukrainie! Herojom sława!” jako oficjalnego powitania w Siłach Zbrojnych, przyjęcie ustawy o reintegracji Donbasu i ustawy „W sprawie bezpieczeństwa narodowego Ukrainy” - wszystko to jest naszą strategią państwowości, która przybliża nas do Europy. Najlepiej ilustrują to słowa ukraińskiego pisarza Chwylowego: „Precz z Moskwy! Marsz do Europy!" - powiedział szef państwa.

Dodał, że nie będziemy rozwodzić się nad osiągnięciami, a odważniej kontynuować reformy, aby Ukraina stała się silnym, odnoszącym sukcesy krajem europejskim.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-