Minister Czernysz skomentował budowę

Minister Czernysz skomentował budowę "muru" na granicy administracyjnej z Krymem

Ukrinform
Rosyjska budowa "muru" na granicy administracyjnej z okupowanym Krymem stanowi pogwałcenie praw obywateli do swobodnego przemieszczania się w obrębie swojego państwa - powiedział minister ds. terytoriów czasowo okupowanych i migracji wewnętrznej Wadim Czernysz, jak podaje służba prasowa ministerstwa.  

"Dla nas jest to dodatkowe naruszenie nie tylko granic, ale także praw obywateli do swobody przemieszczania się w ich państwie i kolejne pogwałcenie przez Rosję uniwersalnych wartości zapisanych w Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich "- powiedział minister.

Czernysz zauważył, że władza Federacji Rosyjskiej próbuje w taki sposób zademonstrować, że czasowo okupowany Krym jest ich terytorium, "jednak to oznacza, że ​​próby Federacji Rosyjskiej odłączenia Krymu nie są tak postrzegane przez wiele osób, więc ucieka się ona do takich symbolicznych rzeczy, aby to potwierdzić".

"Ukraina uważa takie działania Federacji Rosyjskiej za symboliczny akt graniczny, aby demonstracyjnie pokazać linię tak zwanej "granicy" - to propagandowa sztuczka Federacji Rosyjskiej. Ponadto Ukraina ma wszelkie powody, by twierdzić, że częściowo, konstrukcja zainstalowana w pobliżu naszej granicy administracyjnej może być wykorzystywana do działań wywiadowczych "- powiedział szef departamentu.

Czernysz dodał, że oprócz zajmowania się sprawami karnymi dotyczącymi okupacji Krymu, Ukraina, ze swej strony, będzie nadal działać politycznie, prawnie i dyplomatycznie.

"Im więcej będzie dokumentów międzynarodowych (decyzje Zgromadzenia Ogólnego ONZ, OBWE, odpowiednie dokumenty ukraińskiego MSZ), tym bardziej pomoże nam to w przyszłości -w kwestiach prawnych związanych z ustanowieniem naruszeń i powrotem tymczasowo okupowanych terytoriów do jurysdykcji Ukrainy", podsumował minister.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-