Jelczenko opowiedział o trzech krokach, które przyspieszą osiągnięcie pokoju na Ukrainie

Jelczenko opowiedział o trzech krokach, które przyspieszą osiągnięcie pokoju na Ukrainie

Ukrinform
Najważniejszymi krokami, które mogą przyspieszyć osiągnięcie pokoju na Ukrainie, jest wzmocnienie międzynarodowej koalicji na rzecz Ukrainy, kontynuacja i wzmocnienie sankcji wobec Rosji oraz wzmocnienie zdolności obronnych Ukrainy.  

Niniejsza opinia została wyrażona w wywiadzie Stałego przedstawiciela Ukrainy przy ONZ, Wołodymyra Jelczenko udzielonego korespondentowi Ukrinform.

Dyplomata raz jeszcze zaprzeczył istnieniu domniemanego "zmęczenia Ukrainą" i zauważył, że pierwszym krokiem do przyspieszenia pokoju jest wzmocnienie koalicji w konfrontacji z Rosją.

"To (koalicja poparcia Ukrainy - przyp. red.) już istnieje, ale musi być wspierane i wzmacniane", powiedział.

Jelczenko wyjaśnił, że z pierwszego wynika drugim krok - kontynuacja i wzmocnienie sankcji wobec Rosji.

"Bez względu na to, jak często by nie mówili, że Rosja czuje się jeszcze lepiej w ramach reżimu sankcji - pokazuje to tylko, że wszystkie zasoby, nie są jeszcze wykorzystane, a jest ich jeszcze bardzo dużo. Jest to i odłączenie od systemu SWIFT i personalne sankcje, i zamrażanie rachunków... Myślę, że gdybyśmy dzisiaj zamrozili kilkaset osób, należących do rosyjskiej elity, ich konta w USA i UE, usłyszelibyśmy zupełnie inną gadkę - powiedział.

Dyplomata zauważył, że w nowoczesnym, finansowo przejrzystym świecie każda osoba jest pod mikroskopem, a zatem nie jest trudno dowiedzieć się, ile pieniędzy leży w zachodnich bankach. Wezwał również do zaostrzenia ograniczeń swobody przemieszczania się Rosjan, wobec których nałożono sankcje.

"Nowy pakiet amerykańskich sankcji, który jest obecnie rozważany, zawiera na przykład zakaz lotów "Aerofllot" w USA. To już jest konkret. Można również zaostrzyć reżim wizowy. Jakie to proste, siedzieć sobie w Moskwie i opowiadać o ukraińskich prowokacjach, a w weekend lecieć na zakupy do Paryża lub do Londynu. Jeśli nie będą mogli latać, zostanie im Taganrog i Woroneż - tam też są sklepy, będą się starać "- twierdzi Jelczenko.

Trzecim niezbędnym krokiem do szybkiego osiągnięcia pokoju na Ukrainie, dyplomata nazwał wzmocnienie obrony Ukrainy.

"Trzecie, to już konkretnie nasze zadanie - wzmocnienie naszej zdolności obronnej" - zauważył.

Przeczytaj cały wywiad ze Stałym przedstawicielem Ukrainy przy ONZ, Władimirem Jelczenko, wkrótce pojawi się na stronie internetowej Ukrinform.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-