VKKS ogłosiła wyniki pierwszego etapu konkursu do Wyższego Sądu Antykorupcyjnego

VKKS ogłosiła wyniki pierwszego etapu konkursu do Wyższego Sądu Antykorupcyjnego

Ukrinform
Wyższa Komisja Kwalifikacyjna Sędziów (VKKS) ogłosiła wyniki pierwszego etapu konkursu do Wyższego Sądu Antykorupcyjnego oraz do Izby apelacyjnej – informują służby prasowe VKKS.  

"W dniu 27 grudnia 2018 r. Komisja zatwierdziła wyniki praktycznego zadania i pierwszego etapu kwalifikacji - "Egzamin "w ramach konkursów na wolne miejsca pracy" - głosi komunikat.

Zgodnie z opublikowanymi wynikami, 81 kandydatów nadal uczestniczy w konkursie na posadę w Sądzie Antykorupcyjnym, 27 kandydatów przestało brać udział w selekcji.

W konkursie do izby apelacyjnej sądu 32 kandydatów nadal walczy o swoje stanowiska, 16 kandydatów odpadło z konkursu.

Ponadto VKKS opublikowało wyniki pierwszego etapu selekcji do Sądu Kasacyjnego: 78 kandydatów nadal uczestniczy w konkursie, 26 odpadło.

Najwyższy Sąd Antykorupcyjny planuje zatrudnić 39 sędziów, w tym 12 sędziów apelacyjnych.

Przypomnijmy: w czerwcu tego roku weszła w życie na Ukrainie ustawa o Wyższym Sądzie Antykorupcyjnym, a także ustawa dotycząca utworzenia sądu antykorupcyjnego.

Zgodnie z dokumentami, Wyższy Sąd Antykorupcyjny musi zostać utworzony do 14 czerwca 2019 r. Aby rozpocząć pracę, należy zatrudnić co najmniej 35 sędziów antykorupcyjnych, z których co najmniej 10 to przedstawiciele Izby apelacyjnej.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-