Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy wprowadziła nowe sankcje wobec Rosji

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy wprowadziła nowe sankcje wobec Rosji

Ukrinform
Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy na spotkaniu 26 grudnia wprowadziła nowe sankcje wobec Rosji – informuje służba prasowa RBNiO.

"Wprowadzono środki ograniczające przeciwko organizatorom tak zwanych"wyborów"na okupowanych terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego, a także przeciwko wojskowym, sędziom i policjantom zaangażowanym w nielegalne zatrzymanie ukraińskich marynarzy podczas rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie w Cieśninie Kerczeńskiej w dniu 25 listopada 2018 r. oraz nielegalne przetrzymywanie ich w rosyjskich więzieniach"- czytamy w oświadczeniu. Ponadto Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poparła wprowadzenie sankcji, wobec osób prawnych i osób fizycznych - rosyjskich firm, biznesmenów, polityków i deputowanych, pracowników resortów siłowych, aktywnie wspierającym lub przyczyniającym się do agresywnych działań przeciwko Ukrainie. Ponadto, jak podaje służba prasowa, podczas spotkania przeanalizowało efekty wprowadzenia procedur przewidzianych w reżimie prawnym stanu wojennego i zatwierdziło najważniejsze punkty polityki obrony państwa na lata 2019-2021. Jak informowaliśmy, w dniu 26 grudnia, podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Prezydent Ukrainy ogłosił zakończenie stanu wojennego wprowadzonego w niektórych rejonach na 30 dni z powodu agresji Rosji na Ukrainę na Morzu Azowskim.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-