Ukraiński adwokat dostał w Federacji Rosyjskiej  osiem lat kolonii za „szpiegostwo”

Ukraiński adwokat dostał w Federacji Rosyjskiej osiem lat kolonii za „szpiegostwo”

Ukrinform
W rosyjskim Niżnym Nowogrodzie sąd okręgowy skazał ukraińskiego prawnika Igora Kijaszko na osiem lat kolonii surowego reżimu, uznając go za winnego w szpiegostwie i wojennej kontrabandzie- informuje Kommersant

"Sąd Wojewódzki w Niżnym Nowogrodzie skazał ukraińskiego Igora Kijaszko na osiem lat w kolonii surowego reżimu. Sąd uznał, iż dokazano, że oskarżony kupił detale do silnika myśliwca Mig 29 w celu wysłania ich na Ukrainę oraz zbierał informacje o montażu rakiet S-400, na polecenie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU)"- czytamy w oświadczeniu. Adwokat Kijaszko, Aleksiej Matasow, uważa wyrok za dosyć łagodny i nie zamierza się od niego odwoływać. Według prokuratury Kijaszko próbował kupić detale silnika RD-33, który jest używany w myśliwcach MiG-29, w Rosji i przewieźć je na Ukrainę. Sprzedaż odbywała się pod kontrolą FSB, a Kijaszko został zatrzymany w momencie przekazywania pieniędzy. Kijaszko został również uznany za winnego próby zbierania informacji o stacji radarowej, która jest używana w systemach rakiet przeciwlotniczych S-400. Sam Kijaszko przyznał, że próbował kupić detale silnika RD-33, ale odrzuca oskarżenia o szpiegostwo. Według niego, dokumenty zostały mu podrzucone podczas aresztowania.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-