Rosja dodała ukraińskie koncerny zbrojeniowe do listy sankcji

Rosja dodała ukraińskie koncerny zbrojeniowe do listy sankcji

Ukrinform
Lista ukraińskich przedsiębiorstw, w odniesieniu do których rząd rosyjski nałożył ekonomiczne sankcje, poszerzyła się o krajowe przedsiębiorstwa przemysłu zbrojeniowego i energetycznego.  

Pełna lista sankcji obejmująca osoby fizyczne i prawne została opublikowana na stronie internetowej rosyjskiego rządu.

"W szczególności lista objęła spółkę Ukroboronprom i koncern zbrojeniowe Ukrspetsexport, a także nałożono sankcje na spółkę Centrenergo i Ukraiński Państwowy Bank Eksportowo-Importowy” - jak ogłoszono.

Dodano również grupę ubezpieczeniową "Tass", a także "Pierwszą Kompanię Logistyczną".

Ponadto nowe ograniczenia dotknęły szefa głównego zarządu wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Wasyla Burbę. Na liście znalazł się również: mer Odessy Gienadij Truchanov, poseł z “Bloku Opozycyjnego” Aleksander Wikuł i pierwszy zastępca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Siergiej Jarowoj, a także szereg posłów z rządzącego “Bloku Petro Poroszenki”, partii “Samopomicz” i urzędników.

Tak więc lista, składająca się wcześniej z 68 spółek, zwiększyła się do 75 przedsiębiorstw.

Jak wcześniej informował Ukrinform, 25 grudnia rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew napisał w Twitter, że rozszerzono listę podmiotów fizycznych i prawnych Ukrainy, wobec których zostaną zastosowane specjalne środki ograniczające.

Później rząd Federacji Rosyjskiej wyjaśnił, że "listy osób fizycznych i prawnych, w odniesieniu do których stosuje się specjalne środki ekonomiczne, zostały rozszerzone o ponad 200 osób i organizacji".

1 listopada 2018 r. Miedwiediew podpisał dekret wprowadzający "specjalne środki ekonomiczne" dotyczące 322 obywateli i 68 przedsiębiorstw z Ukrainy.

Dekret wprowadził specjalne środki ekonomiczne w odniesieniu do fizycznych i prawnych osób na Ukrainie, które przewidują blokowanie (zamrażanie) bezgotówkowych środków pieniężnych, nieudokumentowanych papierów wartościowych i majątku na terenie Rosji oraz zakaz transferu środków (wyprowadzania kapitału) z Rosji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-