Japoński ambasador o aneksji Krymu: nigdy nie zaakceptujemy takich zmian status quo

Japoński ambasador o aneksji Krymu: nigdy nie zaakceptujemy takich zmian status quo

Ukrinform
Japonia będzie kontynuować antyrosyjskie sankcje tak długo, jak długo będzie trwać bezprawna aneksja Krymu. - oświadczył w wywiadzie dla Ukrinform, Ambasador Japonii na Ukrainie, Shigeki Sumi.

"Stanowisko Japonii polega na tym, że nie uznaje ona i nie będzie dalej uznawać aneksji Krymu, którą ogłosiła Rosja. Dlatego też Japonia będzie kontynuować antyrosyjskie sankcje tak długo, jak długo będzie trwać nielegalna aneksja Krymu przez Rosję. To jest zgodne z zasadami naszej polityki zewnętrznej: Japonia nigdy nie uznaje zmian statusu quo siłą - powiedział ambasador.

Dodał, że ta kwestia jest w dużej mierze związana z samą Japonią. „Kiedy patrzymy na sytuację wokół nas, na Morzu Wschodniochińskim i w innych miejscach, często widzimy próby zmiany status quo siłą, ale Japonia oczywiście sprzeciwia się takim próbom" - powiedział.

Według ambasadora aneksja Krymu i wydarzenia na morzach Azji na pierwszy rzut oka wyglądają na różne, ale w rzeczywistości są ze sobą powiązane.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-