USA dadzą dodatkowe 10 milionów dolarów na wojenno-morską pomoc Ukranie

USA dadzą dodatkowe 10 milionów dolarów na wojenno-morską pomoc Ukranie

Ukrinform
Rząd Stanów Zjednoczonych postanowił przeznaczyć dodatkowe 10 milionów dolarów na pomoc wojskową dla Ukrainy, aby wzmocnić zdolności obronne ukraińskiej armii.

O tym mówi się w oficjalnym komunikacie wydanym przez Departament Stanu USA w piątek, jak informuje korespondent Ukrinform.

„W odpowiedzi na niebezpieczną eskalację konfliktu ze strony Rosji i nieuzasadniony atak 25 listopada na trzy ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej, Departamentu Stanu, za zgodą Kongresu, przekaże dodatkowe 10 mln dolarów w ramach programu finansowania zagranicznych wojsk (FMF) w celu wzmocnienia rozbudowy marynarki wojennej Ukrainy"- oświadczyli w Departamencie Stanu USA.

Należy podkreślić, że USA robi ten krok „w solidarności” z Litwą i Wielką Brytanią, które również planują zwiększyć swoją pomoc dla Ukrainy w sferze bezpieczeństwa.

„Stany Zjednoczone wzywają Rosję do natychmiastowego zwrotu Ukrainie okrętów i członków ukraińskich załóg, otwarcia Cieśniny Kerczeńskiej i Morza Azowskiego dla statków płynących przez nią lub ukraińskie porty, a także respektowania suwerenności Ukrainy i jej integralności terytorialnej w ramach uznanych granic, które obejmują również jej wody terytorialne"- oświadczyli w Departamencie Stanu USA.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-