Szwajcaria o rok przedłużyła areszt aktywów Janukowycza

Szwajcaria o rok przedłużyła areszt aktywów Janukowycza

Ukrinform
Szwajcarska Rada Związkowa przedłużyła o rok areszt majątku byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego otoczenia.

Zostało to ogłoszone przez Ambasadę Szwajcarii na Ukrainie na jej stronie w Twitter

„19 grudnia Szwajcarska Rada Związkowa postanowiła przedłużyć o rok prewencyjne zamrożenie aktywów ukraińskiego zbiegłego prezydenta Wiktora Janukowycza i jego otoczenia” – oświadczyli w ambasadzie.

Ambasada dodała również, że celem tej decyzji jest wsparcie współpracy w sądowej sferze, między Szwajcarią i Ukrainą.

Jak wiadomo, ze względu na sytuację na Ukrainie w lutym 2014 r. Szwajcarska Rada Związkowa ogłosiła zamrożenie rachunków Janukowycza i jego otoczenia. Mówimy o aktywach w wysokości 70 milionów franków szwajcarskich (ponad 69 milionów dolarów). Od tego czasu szwajcarskie władze corocznie kontynuowały zamrożenie tych aktywów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-