Ukraina i Izrael podpiszą umowę o wolnym handlu w I kwartale 2019 roku

Ukraina i Izrael podpiszą umowę o wolnym handlu w I kwartale 2019 roku

Ukrinform
Rządy Ukrainy i Izraela podpiszą umowę o strefie wolnego handlu w pierwszym kwartale 2019 roku.

Zostało to ogłoszone na ostatniej dorocznej konferencji prasowej Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego przez Pierwszego Zastępcę Prezesa Rady Ministrów - Ministra Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy Stepana Kubiwa, informuje Ukrinform.

„W przyszłym roku nasza praca skupi się na dwóch ważnych umowach dla Ukrainy w dziedzinie handlu międzynarodowego - podpisaniu umowy z Izraelem w pierwszym kwartale 2019 r., która po podpisaniu zostanie przekazana do ratyfikacji przez Radę Najwyższą, a także – o współpracy w zakresie wolnego handlu z Wielką Brytanią i Irlandią Północną"- oświadczył Kubiw.

Jak wcześniej informowaliśmy, Wielka Brytania może podpisać z Ukrainą dwustronne porozumienie w sprawie strefy wolnego handlu w połowie 2019 roku.

Jeśli chodzi o umowę o wolnym handlu z Izraelem, prace nad kształtem umowy rozpoczęły się w 2015 r. Do zakończenia negocjacji w dniu 28 marca 2018 r. obie strony odbyły siedem rund negocjacji, których celem było zharmonizowanie postanowień porozumienia, mających na celu zniesienie barier w handlu towarami i usługami.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-