W wypadku helikoptera w obwodzie połtawskim zginął były minister Taras Kutowoj

W wypadku helikoptera w obwodzie połtawskim zginął były minister Taras Kutowoj

Ukrinform
Były minister polityki rolnej Taras Kutowoj zginął w katastrofie helikoptera w obwodzie połtawskim.

Zostało to ogłoszone na Facebooku przez byłego ministra ds. Młodzieży i Sportu Igora Żdanowa.

„Taras Kutowoj zmarł. Nie mogę w to uwierzyć. W rozpaczy. Kondolencje dla wszystkich krewnych i przyjaciół. Niech Mu ziemia lekką będzie”, napisał.

Doradca ministra spraw wewnętrznych Michaiło Apostoł potwierdził, że Taras Kutowoj, były szef Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności, zginął w wyniku katastrofy helikoptera.

„21 października o godzinie 16.00 we wsi Tarasenkowo ​​w powiecie orżyckim na terytorium prywatnego gospodarstwa domowego spadł helikopter. Pilot zmarł w wyniku wypadku. Urodzony w 1976 rokuj T. Kutowoj okazał się tym pilotem”, napisał na Facebooku.

Premier Aleksej Honczaruk złożył kondolencje z powodu śmierci byłego szefa Ministerstwa Polityki Rolnej Tarasa Kutowoja.

„Właśnie dowiedziałem się o strasznej tragedii, która pochłonęła życie Tarasa Kutowoja. Szczere kondolencje dla rodziny i bliskich Tarasa. Wieczna pamięć!”, premier napisał na Twitterze.

Jak informował Ukrinform, obwodzie połtawskim w poniedziałek rozbił się helikopter Robinson-44, w wyniku którego zginęła osoba. Tragedia miała miejsce w pobliżu wsi Tarasenkowo, powiat orżycki. Helikopter leciał z Kijowa do obwodu połtawskiego.

Taras Kutowoj był ministrem polityki agrarnej i żywności Ukrainy w latach 2016-2018. Przed mianowaniem był posłem RN Ukrainy VII i VIII kadencji, członkiem Komitetu Polityki Agrarnej. Pracował również jako audytor w międzynarodowym funduszu „Odrodzenie”, był dyrektorem finansowym „All-Ukrainian Fund Step by Step”, ZAO „Investment Company XI Century” oraz prezesem firmy rolniczej PAO „Company Rise”. Według szacunków Międzynarodowego Instytutu Adama Smitha Kutowoj został uznany za najlepszego dyrektora finansowego Ukrainy i znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych finansistów Ukrainy według magazynu Companion.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-