FSB Federacji Rosyjskiej terroryzuje ukraińskich rybaków na wodach Morza Azowskiego WIDEO

FSB Federacji Rosyjskiej terroryzuje ukraińskich rybaków na wodach Morza Azowskiego WIDEO

Ukrinform
Kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa Ukrainy widzi rażące naruszenia prawa międzynarodowego przez FSB Federacji Rosyjskiej wobec obywateli Ukrainy, którzy legalnie łowią ryby w akwenie Morza Azowskiego.

Podała służba prasowa SBU.

„Rosyjskie służby wywiadowcze nielegalnie zatrzymują obywateli Ukrainy, a następnie poprzez groźby i szantaż uzyskują fałszywe zeznania o rzekomym kłusownictwie”, czytamy w raporcie.

SBU przypomniało, że w 2018 r. przedstawiciele straży przybrzeżnej FSB Federacji Rosyjskiej nielegalnie zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy byli na łodzi rybackiej na wodach Morza Azowskiego w pobliżu Berdianska.

„Pomimo braku podstaw do zatrzymania, po przeszukaniu ukraińskiego statku nie znaleziono sprzętu rybackiego, ryb ani przedmiotów zabronionych dla swobodnego obrotu, obywatele Ukrainy zostali przymusowo przewiezieni do miasta Jejsk w obwodzie krasnodarskim. Później, bez obecności prawników, przedstawicieli konsulatu lub innych upoważnionych osób, przedstawiciele FSB Federacji Rosyjskiej przeprowadzili przesłuchania nielegalnie przetrzymywanych Ukraińców i zażądali podpisania fałszywych zeznań dotyczących kłusownictwa i używania zabronionych sposobów połowowych”, podano w oświadczeniu.

Jak zauważono, z powodu odmowy podpisania takich zeznań przez obywateli Ukrainy przedstawiciele rosyjskich służb specjalnych uciekli się do gróźb obciążających ich działaniami sabotażowymi i szpiegowskimi przeciwko Federacji Rosyjskiej, co przewiduje kare do 20 lat pozbawienia wolności.

„FSB Federacji Rosyjskiej cynicznie nie ukrywa swoich metod, szczerze mówiąc, że przy ponownym przeszukaniu statku, zostanie„ znaleziona broń, materiały wybuchowe, narkotyki itp.”, dodali w Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.

W obliczu realnego zagrożenia przedłużającym się więzieniem obywatele Ukrainy zostali zmuszeni do złożenia fałszywych zeznań. Zostało wszczęte przeciwko nim postępowanie karne za nielegalne połowy. Ukraińcy byli więzienii w różnych miejscach na terytorium Federacji Rosyjskiej. Po zwolnieniu zostali ukarani grzywną, a łódź i ich mienie osobiste zostało skonfiskowane przez agresora.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zauważa, że ​​taka działalność rosyjskich służb specjalnych stanowi naruszenie prawa międzynarodowego i ma charakter systemowy. Towarzyszą temu kampanie informacyjne w środkach masowego przekazu Federacji Rosyjskiej, które mają podważyć wizerunek Ukrainy wobec społeczności międzynarodowej i przedstawić jako państwo, które szkodzi ekologicznie faunie Morza Azowskiego, przeszkadza rozwojowi i odnawianiu zasobów biologicznych, przyczynia się do jego zanieczyszczania itp.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-