Siły bezpieczeństwa przeprowadziły rewizję u zastępcy szefa MinWOT Hrymczaka, został zatrzymany

Siły bezpieczeństwa przeprowadziły rewizję u zastępcy szefa MinWOT Hrymczaka, został zatrzymany

Ukrinform
W środę wieczorem 14 sierpnia przeprowadzono rewizję w domu wiceministra ds. tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy Jurija Hrymczaka, powiedziała jego żona.

Według niej czynności dochodzeniowe były prowadzone przez pracowników prokuratury.

„Obecnie mój mąż Hrymczak Jurij Nikołajewicz został zatrzymany przez Prokuraturę Generalną Ukrainy. Nasz dom jest przeszukiwany”, powiedziała Julia Hrymczak.

Jak powiedziało SBU Radiu Swoboda, wiceminister ds. tymczasowo okupowanych terytoriów Jurij Hrymczak i jego asystent zostali zatrzymani jakoby za wymuszenie łapówki w wysokości 1,1 miliona dolarów.

„Aresztowani zażądali od przedsiębiorcy łapówki w wysokości 1,1 miliona dolarów za rzekomą pomoc w podjęciu decyzji przez osoby upoważnione do podejmowania ważkich państwowych orzeczeń. Otrzymując część łapówki w wysokości 480 tysięcy dolarów, zostali zatrzymani „na gorącym uczynku”, podła SBU .

Reakcja samego Hrymczaka na oskarżenia funkcjonariuszy organów ścigania jest na razie nieznana.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-