Pinczuk został wezwany na przesłuchanie przez Prokuratora Generalnego

Pinczuk został wezwany na przesłuchanie przez Prokuratora Generalnego

Ukrinform
Ukraiński przedsiębiorca, miliarder i filantrop, zięć drugiego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, Wiktor Pinczuka, został wezwany na przesłuchanie do Prokuratury Generalnej na godzinę 11:00 dnia 27 sierpnia br.

Wezwanie opublikowano na stronie internetowej GPU.

 „Wiktor Michajłowicz Pinczuk, zgodnie z wymogami art. 133, 135, ma przybyć o godz. 11:00 dnia 27 sierpnia 2019 roku do Specjalnego Departamentu Śledczego Prokuratury Generalnej Ukrainy, ul. Borisoglebskaja 18, pokój 322 (tel. 200-71-36) w celu przeprowadzenia czynności proceduralnych z jego udziałem, jako świadek w postępowaniu karnym nr 42016000000002148 z dnia 19.08.2016 r. ”, napisano w sądowym wezwaniu.

Według doniesień medialnych, przesłuchanie Pinczuka wiąże się z dochodzeniem w sprawie tak zwanej „czarnej księgowości” Partii Regionów.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-