Ludzie polują na bursztyny, to prawdziwa wojna kryminału z państwem - Zełenski

Ludzie polują na bursztyny, to prawdziwa wojna kryminału z państwem - Zełenski

Ukrinform
Skala nielegalnego wydobywania bursztynu na Ukrainie nabrała charakteru wojny między organami przestępczymi a państwem pod przykrywką organów ścigania.

O tym oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania w sprawie nielegalnego wydobywania bursztynu w regionie żytomierskim, podał korespondent Ukrinformu.

„Ten problem naprawdę osiąnął ogólnokrajowy poziom, skalę katastrofy ekologicznej. W rzeczywistości tysiące hektarów lasów zostały dziś zamienione w pustynie. Oblecieliśmy dziś te tereny i zobaczyliśmy skutki tej działalności . Rozumiemy, że ludzie polują na bursztyny, rozumiemy, że to jest prawdziwa wojna - nie mogę inaczej tego nazwać - między organami przestępczymi a państwem pod przykrywką policją, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i prokuratury”, powiedział Zełenski.

Dodał, że wojna ta stała się powszechna w 2014 roku i „nikt nie kontrolował jej, z wyjątkiem ugrupowań kryminalnych, a nawet urzędników państwowych zaangażowanych w tę działalność”.

Zełenski zasugerował rozpoczęcie spotkania przesłuchaniem przedstawicieli organów ścigania.

Pierwsze słowo zostało oddane szefowi policji Siergiejowi Kniazewowi.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-