Volker wzywa Rosyjską Federację by przestała kłamać na temat przyczyn katastrofy MH17

Volker wzywa Rosyjską Federację by przestała kłamać na temat przyczyn katastrofy MH17

Ukrinform
Specjalny Przedstawiciel Departamentu Stanu USA na Ukrainie Kurt Volker wezwał Rosję do zaprzestania kampanii dezinformacji na temat przyczyn katastrofy lotu MN17.

Napisał o tym na Twitterze.

„Nadszedł czas, aby Rosja przestała kłamać na temat zestrzelenia samolotu MH17 i zaprzestała brutalnej kampanii dezinformacji. Rosja powinna współpracować w dochodzeniu i stosować się do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ 2166 (od 2014 r.) i dopilnować, by oskarżeni przebywający obecnie w Rosji zostali skazani ”- powiedział Volker.

Przypomnijmy, w Holandii oficjalnie wskazano odpowiedzialnych za zestrzelenie MH17.

Są to: Leonid Charczenko, Ukrainiec, który walczył po stronie DRL, Siergiej Dubiński, pułkownik Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, szef GRU Donieckiej Republiki Ludowej, którego uważa się za organizatora zastosowania wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Buk”; Oleg Pułatow - podpułkownik rosyjskich Sił Zbrojnych, zaangażowany w przewóz „Buku” i Igor Girkin - jest emerytowanym oficerem wojskowym Federacji Rosyjskiej, byłym pułkownikiem FSB, aktywnym uczestnikiem w rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie.

Zespół międzynarodowych śledczych, badających katastrofę MH17 (JIT) ogłosił również datę, w której proces odbędzie się 9 marca 2020 r.

Boeing linii Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony rakietą 17 lipca 2014 roku na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zginęło wówczas 298 osób, wszyscy pasażerowie i cała załoga. Zespół badający katastrofę składa się ze śledczych i prokuratorów z Holandii, Malezji, Australii, Belgii i Ukrainy.

Międzynarodowy zespół dochodzeniowy poinformował, że wyrzutnia rakietowa „Buk”, z której został zestrzelony samolot, należała do 53. Brygady rakietowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej z siedzibą w Kursku.

W maju 2018 r. Holandia i Australia oficjalnie oskarżyły Rosję o udział w katastrofie MH17.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał Rosję do osądzenia osób odpowiedzialnych za zbicie lotu MH17 na Donbasie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-