USA wezwały Rosję do ukarania osób odpowiedzialnych za katastrofę MH17

USA wezwały Rosję do ukarania osób odpowiedzialnych za katastrofę MH17

Ukrinform
Stany Zjednoczone wezwały Rosję do osądzenia osób odpowiedzialnych za zbicie lotu MH17 na Donbasie.

Zostało to napisane w oświadczeniu sekretarza stanu USA Michaela Pompeo.

„Wszyscy nazwani byli członkami rosyjskich sił na wschodzie Ukrainy. Wzywamy Rosję do przestrzegania rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ 2166 (2014) oraz do zabezpieczenia, by ​​wszyscy oskarżeni, obecnie przebywający w Rosji, zostali postawieni przed wymiarem sprawiedliwości” - powiedział Pompeo .

Przypomnijmy, w Holandii oficjalnie wskazano odpowiedzialnych za zestrzelenie MH17.

Są to: Leonid Charczenko, Ukrainiec, który walczył po stronie DRL, Siergiej Dubiński, pułkownik Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, szef GRU Donieckiej Republiki Ludowej, którego uważa się za organizatora zastosowania wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Buk”; Oleg Pułatow - podpułkownik rosyjskich Sił Zbrojnych, zaangażowany w przewóz „Buku” i Igor Girkin - jest emerytowanym oficerem wojskowym Federacji Rosyjskiej, byłym pułkownikiem FSB, aktywnym uczestnikiem w rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie.

Zespół międzynarodowych śledczych, badających katastrofę MH17 (JIT) ogłosił również datę, w której proces odbędzie się 9 marca 2020 r.

Boeing linii Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony rakietą 17 lipca 2014 roku na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zginęło wówczas 298 osób, wszyscy pasażerowie i cała załoga. Zespół badający katastrofę składa się ze śledczych i prokuratorów z Holandii, Malezji, Australii, Belgii i Ukrainy.

Międzynarodowy zespół dochodzeniowy poinformował, że wyrzutnia rakietowa „Buk”, z której został zestrzelony samolot, należała do 53. Brygady rakietowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej z siedzibą w Kursku.

W maju 2018 r. Holandia i Australia oficjalnie oskarżyły Rosję o udział w katastrofie MH17.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-