W Holandii nazwano nazwiska czterech osób, które brały udział w katastrofie MH17

W Holandii nazwano nazwiska czterech osób, które brały udział w katastrofie MH17

Ukrinform
Zespół międzynarodowych śledczych, badających katastrofę MH17 (JIT) oficjalnie wskazał odpowiedzialnych za zestrzelenie samolotu.

W sali zaprezentowano również wideo, które opowiadało o każdej z czterech osób i o tym, o co są oskarżane - donosi korespondent Ukrinform w Hadze.

Jest to w szczególności Leonid Charczenko, Ukrainiec, który walczył po stronie DRL, Siergiej Dubiński, pułkownik Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, szef GRU Donieckiej Republiki Ludowej, którego uważa się za organizatora zastosowania wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Buk”; Oleg Pułatow - podpułkownik rosyjskich Sił Zbrojnych, zaangażowany w przewóz „Buku” i Igor Girkin - jest emerytowanym oficerem wojskowym Federacji Rosyjskiej, byłym pułkownikiem FSB, aktywnym uczestnikiem w rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie.

Spotkanie z prasą poprzedzono zamkniętym spotkaniem z krewnymi zmarłych, po którym nastąpiło opublikowanie nazwisk dziennikarzom.

„Sąd jest jedynym miejscem, w którym możemy przekazać wszystkie informacje. Teraz tylko część. Girkin, Dubiński, Pułatow – są odpowiedzialni za zbrojne działania, które doprowadziły do ​​zestrzelenia MN17. Nie nacisnęli przycisku, ale przyczynili się do tragedii. Są więc podejrzanymi”- powiedział prokurator generalny Holandii podczas swojego wystąpienia.

Boeing 777-200ER linii Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony rakietą 17 lipca 2014 roku na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zginęło wówczas 298 osób, wszyscy pasażerowie i cała załoga. Zespół badający katastrofę składa się ze śledczych i prokuratorów z Holandii, Malezji, Australii, Belgii i Ukrainy.

Międzynarodowy zespół dochodzeniowy poinformował, że wyrzutnia rakietowa „Buk”, z której został zestrzelony samolot, należała do 53. Brygady rakietowej Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej z siedzibą w Kursku.

W maju 2018 r. Holandia i Australia oficjalnie oskarżyły Rosję o udział w katastrofie MH17.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-