UE wzywa Kreml do natychmiastowego uwolnienia wszystkich nielegalnie uwięzionych Ukraińców

UE wzywa Kreml do natychmiastowego uwolnienia wszystkich nielegalnie uwięzionych Ukraińców

Ukrinform
Unia Europejska ponownie wezwała Rosję do wstrzymania aresztowań i rewizji w mieszkaniach Tatarów krymskich na aneksowanym Krymie, aby natychmiast uwolnić wszystkich Ukraińców nielegalnie uwięzionych.

Informacje na ten temat na Twitterze opublikował przedstawiciel służby spraw zgranicznych UE Maia Kosjancic.

„Są doniesienia o kolejnej serii przeszukiwań i aresztowań Tatarów krymskich przez Rosję na nielegalnie zaanektowanym półwyspie. Spodziewamy się, że wszyscy nielegalnie uwięzieni Ukraińcy zostaną bezzwłocznie zwolnieni”, czytamy w komunikacie.

Kasjancic dodała również, że UE nie uznaje stosowania rosyjskiego ustawodawstwa na Krymie i w Sewastopolu i oczekuje, że wszyscy nielegalnie uwięzieni Ukraińcy zostaną natychmiast zwolnieni.

Jak donosi Ukrinform, w poniedziałek 10 czerwca rosyjscy urzędnicy bezpieczeństwa na okupowanym Krymie przeszukali i zatrzymali Tatarów krymskich. W Belogorsku, podczas przeszukania domu Tatara krymskiego Rizy Ommerowa, jego żona zaczęła przedwcześnie rodzić.

Według działaczy praw człowieka, w sumie na Krymie w trzech okręgach - Ałuszcie, Belogorsku i Symferopolu - okupanci zatrzymali osiem osób po przeszukaniu i wszczęli sprawę karną na podstawie artykułu - „terroryzm”.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-