Rosjanie nadal utrudniają przepływanie statków przez Cieśninę Kerczeńską

Rosjanie nadal utrudniają przepływanie statków przez Cieśninę Kerczeńską

Ukrinform
Rosja celowo organizuje prowokacje na Morzu Azowskim, uniemożliwiając przepłynięcie statków do ukraińskich portów przez Cieśninę Kerczeńską.

Poinformował  UA | TV szef Państwowej Straży Granicznej Ukrainy, Petro Cigikal.

„W rejonie Cieśniny Kerczeńskiej nieustannie kontroluje się statki, które w celach ekonomicznych płyną do portów Ukrainy”, podkreślił - „praktycznie nie ma takich, które nie poddawałyby się inspekcji, długiej i bardzo drobiazgowej. W taki sposób Rosja sztucznie powoduje powstawanie długich kolejek.”

Ponadto, według szefa Państwowej Służby Granicznej, straż morska Federacji Rosyjskiej demonstracyjnie zbliża się do brzegów Morza Azowskiego na Ukrainie.

„Sytuację pogarsza fakt, że morze to jest uważane za wewnętrzne między dwoma państwami. Dlatego trudno jest określić wyraźne granice wód terytorialnych”, dodał Cigikal.

Zwrócił także uwagę na fakt, że kwestia poprawy ustawodawstwa morskiego pozostaje szczególnie ważna dla Ukrainy. Służba aktywnie pracuje nad odpowiednimi projektami, w tym z partnerami zagranicznymi.

Jak informowaliśmy, w lutym, ze względu na sztuczne opóźnianie przez Rosję statków przepływających przez Cieśninę Kerczeńską, czas przejścia przez ten odcinek trasy został zwolniony 3-4 krotnie. Tak więc przy wpłynięciu na Morze Azowskie statki traciły średnio - 30,8 godziny, na wypłynięcie z Morza Azowskiego - średnio 30,6 godziny.

20 grudnia 2018 r. prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że Federacja Rosyjska jest gotowa do przestrzegania umów z Ukrainą na Morzu Azowskim, aby nie podejmować żadnych jednostronnych działań i nie utrudniać przepływu statków. Również jednocześnie potwierdził, że Rosja nie utrudnia przepływania przez Cieśninę Kerczeńską.

W grudniu 2018 r. trzy statki uległy kolizji z powodu blokady Cieśniny Kerczeńskiej przez Rosję.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-