FSB zatrzymało krymskiego działacza tatarskiego Ajwazowa (Zdjęcia)

FSB zatrzymało krymskiego działacza tatarskiego Ajwazowa (Zdjęcia)

Ukrinform
W środę, na granicy administracyjnej między obwodem chersońskim a Krymem, w kontrolnym punkcie „Kałanczak” FSB zatrzymała krymskiego działacza tatarskiego Raima Ajwazowa – donosi organizacja „Krymska solidarność”.

Jak informuje organizacja Raim Ajwazow jest mieszkańcem Kamianki w obwodzie symferopolskim, działaczem krymsko-tatarskim, który zajmował się dostarczaniem przesyłek do Rostowa nad Donem -do aresztowanych na Krymie więźniów politycznych.

Rodzina zatrzymanego zadzwoniła na „gorącą linię” FSB i „gorącą linię” tak zwanej służby straży granicznej FSB, ale odmówili udzielenia informacji o miejscu przetrzymywania Raima Ajwazowa.

Okupanci poinformowali, że wszelkie informacje dotyczące zatrzymanego można uzyskać w Symferopolu w departamencie kontroli granicznej FSB Krymu (ul. Fedotowa).

Rodzina więźnia Raima Ajwazowa przybyła do Symferopola pod adres podany przez funkcjonariuszy „służby straży granicznej”, ale ponownie odmówiono im udzielenia informacji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-