Łoś pozostaje w Czerwonej Księdze - decyzja sądu

Łoś pozostaje w Czerwonej Księdze - decyzja sądu

Ukrinform
Szósty administracyjny sąd apelacyjny podtrzymał apelację Ministerstwa Środowiska w sprawie decyzji Okręgowego Sądu Administracyjnego w Kijowie o anulowaniu nakazu dodania łosia europejskiego do Czerwonej Księgi Ukrainy.

Zostało to ogłoszone przez Ministra Ekologii i Zasobów Naturalnych Ostapa Semeraka na Facebooku.

Zdaniem ministra uważa tę decyzję za wsparcie polityki środowiskowej Ministerstwa Środowiska.

Jak informowaliśmy, w grudniu 2017 r. łoś europejski został wpisany do Czerwonej Księgi Ukrainy.

Jednak 27 listopada 2018 r. Okręgowy Sąd Administracyjny uchylił zakaz polowań na łosie i umieszczenia go w Czerwonej Księdze.

Ministerstwo Środowiska złożyło odwołanie od tej decyzji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-