Kijowska policja zintensyfikowała patrole

Kijowska policja zintensyfikowała patrole

Ukrinform
Dodatkowe grupy funkcjonariuszy organów ścigania wyszły na ulice Kijowa, aby zapobiec przestępstwom ulicznym, które mogą się nasilić wraz z nadejściem ciepłej pogody.

Według policji miejskiej „mobilne zespoły szybkiego reagowania” zaczęły zwiększać intensywność patrolowania.

„Patrolowanie ulic stolicy zaczyna się od centralnej części miasta i terytorium w pobliżu dworca kolejowego. Ogólnie rzecz biorąc, specjalne patrole sił specjalnych będą pracowały w różnych dzielnicach Kijowa”, czytamy w komunikacie.

Zdaniem szefa policji miejskiej Andrieja Kriszczenki takie środki wiążą się z początkiem ciepłej pogody, gdy zazwyczaj wzrasta liczba przestępstw ulicznych.

Tak więc codziennie w Kijowie 4 mobilne grupy, po dziesięciu funkcjonariuszy organów ścigania w każdej, będą patrolowały ulice. W skład każdej grupy wejdzie policjant pierwszego kontaktu i 9 policjantów specjalnego oddziału taktyczno - operacyjnego.

„Będą przemieszczli się specjalnymi pojazdami, które będą zaparkowane w centrum obszaru patrolu,skąd zostaną rozesłani do pracy pieszo na wyznaczone odcinki monitorowania”, podano w policji.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-