Dwie fregaty wojskowe NATO przypłyną do Odessy

Dwie fregaty wojskowe NATO przypłyną do Odessy

Ukrinform
Dwa okręty z drugiej stałej grupy marynarki wojennej NATO (SNMG2) przybędą 1 kwietnia do portu w Odessie z roboczą wizytą.

Poinformowała o tym służba prasowa Ambasady Kanady na Ukrainie, zapraszając mieszkańców Odessy na zwiedzanie i poznawanie okrętów.

„Fregata Królewskiej Kanadyjskiej Marynarki Wojennej „Toronto” i fregata hiszpańskiej Marynarki Wojennej ”Santa Maria” przybędą do Odessy po patrolowaniu Morza Czarnego wraz z innymi okrętami w ramach drugiej stałej grupy marynarki wojennej NATO w najbliższych dniach”, czytamy w raporcie.

Podczas pobytu w Odessie dowódcy statków spotkają się z przedstawicielami sił zbrojnych Ukrainy, w tym z ukraińską marynarką wojenną i władzami lokalnymi, oraz przyjmą gości na okrętach w ramych otwartych drzwi.

Warto zauważyć, że 26 marca trałowiec „Caprikorn” francuskiej marynarki wojennej i kuter rakietowy „Priłuki” ukraińskiej marynarki wojennej, podczas oficjalnych manewrów, przeprowadzili trening we wspólnej akcji trałowania rodzaju PASSEX.

Podczas manewrów morskich główną uwagę zwrócono na zwiększenie kompatybilności, wypracowanie interakcji w eskadrze okrętów, a także wdrożenie wspólnej akcji trałowniczej.

Według pierwszego zastępcy dowódcy Morskich Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksieja Nieiżpapy marynarze marynarki ukraińskiej od dawna stosują różne metody wprowadzania standardów NATO podczas szkolenia załóg okrętów i kutrów. Dlatego też, prowadzenie wspólnych działań szkoleniowych z zagranicznymi okrętami w praktyce pozwoli osiągnąć kompatybilność operacyjną i techniczną z flotami państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-