Ambasada USA radzi unikać w sobotni wieczór centrum Kijowa w związku z wiecem Korpusu Narodowego

Ambasada USA radzi unikać w sobotni wieczór centrum Kijowa w związku z wiecem Korpusu Narodowego

Ukrinform
Ambasada USA na Ukrainie wezwała do unikania demonstracji zaplanowanych przez Korpus Narodowy w Kijowie w sobotę 23 marca.

Podano na stronie amerykańskiej misji dyplomatycznej.

„W sobotę 23 marca ukraińska grupa nacjonalistyczna planuje zorganizować demonstrację na Placu Niepodległości, przy ulicy Chreszczatyk w centrum miasta, która była związana z przemocą i niepokojami społecznymi, w tym walkami z policją. Na początku tygodnia KN zaatakował policję podczas demonstracji w innym ukraińskim mieście. Na Placu Niepodległości w sobotę oczekuje się dużych tłumów”, powiedziano w oświadczeniu.

Ponadto wiadomo, że członkowie Korpusu Narodowego udadzą się także na ulicę Bankową i do budynku Administracji prezydenta.

Ambasada USA zaleciła unikanie tłumów i demonstracji, oczekuje się na więcej niż zwykłą obecność policji, blokowanie ulic, informowanie o miejscu pobytu przyjaciół, przestrzeganie instrukcji lokalnych organów władzy i  uważne słuchanie najświeższych wiadomości.

Jak donosi Ukrinform, 16 marca Korpus Narodowy przeprowadził akcję protestacyjną w Kijowie na Placu Niepodległości, podczas której zażądali aresztowania osób zaangażowanych w rozkradanie mienia w firmach podległych ministerstwu obrony.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-