Ukraina zakazała lotów Boeinga 737 MAX

Ukraina zakazała lotów Boeinga 737 MAX

Ukrinform
Państwowa Administarcja Lotnictwa tymczasowo zakazała lotów na samolotach Boeing 737-8 MAX lub Boeing 737-9 MAX na terytorium Ukrainy, z wyjątkiem eksploatacji niekomercyjnej.

Odpowiednia decyzja weszła w życie 13 marca o godzinie 16:00, zgodnie ze stroną internetową Państwowej Administracji Lotnictwa.

„Od daty i czasu publikacji niniejszej decyzji loty na samolotach Boeing 737-8„ MAX ”lub Boeing 737-9„ MAX ”są zabronione, w obrębie, z terytorium Ukrainy lub na jego terytorium.Uwaga: nie obejmuje operacji niekomercyjnych (na przykład dalekie loty), których nie obejmuje zakres niniejszej decyzji. Oddzielne zezwolenia na loty z terytorium Ukrainy uzgadniane będą z Państwową Administracjią Lotnictwa”, powiedziano w oświadczeniu.

Państwowej Administracji Lotnictwa przypomina nam, że 12 marca Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) postanowiła wydać dyrektywę zdatności do lotu w trybie awaryjnym i zawiesić transport komercyjny na dwóch wspomnianych modelach samolotów, wewnątrz lub z terytorium określonego w postanowieniach Umowy o Unii Europejskiej.

Decyzja w sprawie bezpieczeństwa lotów Państwowej Administracji Lotnictwa jest w pełni zgodna z działalnością EASA i innych krajów i jest uważana za tymczasową.

Według NHK, model 737 jest liderem sprzedaży na świecie, a modyfikacja Max 8 o oszczędnym zużycia paliwa jest centralnym elementem strategii konkurencji Boeinga z produktami Airbusa. Jednak teraz bezpieczeństwo tego samolotu zdaje się być wątpliwe.

Poinformowano, że 10 marca w Etiopii rozbił się samolot pasażerski linii lotniczych Ethiopian Airlines Boeing 737 Max 8, w drodze z Addis Abeby do Nairobi. Wszyscy, którzy byli na pokładzie, zginęli, 157 osób. Dokładne przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane. W poniedziałek śledczy znaleźli czarną skrzynkę z samolotu i zaczęli z nią pracę.

Ponadto w październiku ubiegłego roku podobny samolot Lion Air rozbił się w Indonezji.

Kilka krajów i linii lotniczych postanowiło zawiesić korzystanie z Boeinga 737 Max 8 po katastrofie samolotu tego modelu w Etiopii.

Plany wykorzystania modelu Boeing 737 MAX 8 mają MAU i SkyUp Airlines.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-