W okresie rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie zginęło 242 dzieci

W okresie rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie zginęło 242 dzieci

Ukrinform
Podczas rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie zginęło ponad 2 500 cywilów, w tym 242 dzieci. W wyniku wybuchów min zmarło 27 dzieci – powiedział na briefingu naczelnik Zarządu bezpieczeństwa ekologicznego Ministerstwa Obrony, płk Maksym Komisarow, informuje korespondent Ukrinform.

"Od początku konfliktu do dzisiaj, zmarło ponad 2500 cywilów. Spośród nich 2400 to osoby dorosłe i 242 dzieci. Łączna liczba rannych to około 10 tysięcy osób, z czego 2 tysiące - to dzieci”- powiedział Komisarow.

Głównymi przyczynami ofiar wśród ludności cywilnej są eksplozje min, pocisków i obiektów, które wcześniej nie eksplodowały. Komisarow zauważył, że "З0-35 procent wszystkich (tragicznych) przypadków dotyczy min i niewypałów. W sumie 833 cywilów zostało poszkodowanych w wyniku wybuchu min: 269 osób zginęło, a 564 zostało rannych. Wśród zabitych - 27 dzieci, wśród rannych - 98 dzieci.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-