Okupanci pięć razy naruszyli reżim zawieszenia broni, jeden żołnierz został ranny

Okupanci pięć razy naruszyli reżim zawieszenia broni, jeden żołnierz został ranny

Ukrinform
W ciągu minionego dnia okupanci otworzyli ogień na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy 5 razy - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych.

"15 stycznia rosyjskie siły okupacyjne pięciokrotnie naruszały reżim zawieszenia broni" - czytamy w oświadczeniu.

Wróg strzelał ukraińskie pozycje z moździerzy kalibru 120 mm., granatników, ciężkich karabinów maszynowych w rejonie Krymska i z automatycznych granatników w okolicy Nowoaleksandrowki.

Terroryści dwa razy otworzyli ogień z granatników różnych systemów, ciężkich karabinów maszynowych i broni lekkiej w Sławno i z granatników, ciężkich karabinów maszynowych i broni lekkiej w pobliżu Hnutowe.

W sztabie poinformowali, że wyniku ostrzału rosyjskich wojsk okupacyjnych jeden żołnierz Sił Połączonych został ranny.

W odpowiedzi na prowokacje wroga jednostki Sił Połączonych zastosowały dyżurne środki ogniowe.

Od początku bieżącego dnia wróg nie otworzył ognia.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-