Statek kosmiczny Dragon został oddokowany od MSK i powrócił na Ziemię

Statek kosmiczny Dragon został oddokowany od MSK i powrócił na Ziemię

Ukrinform
Statek kosmiczny Dragon został odłączony od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dotarł już na Ziemię. Poinformowano na na stronie SpaceX na Twitterze.

"Dragon osiągnął wielki sukces i szczęśliwie wylądował na Ziemi, ukończywszy czwartą misję SpaceX, która dostarczyła zapasy na MSK" - napisano w raporcie.

Dragon odłączył się od MSK sześć godzin temu.

Dragon jest jedynym operacyjnym statkiem kosmicznym wielokrotnego użytku na świecie.

Dokowanie statku do MSK w grudniu 2018 r. było możliwe tylko przy drugiej próbie z powodu problemów komunikacyjnych. Statek dostarczył na stację ponad 2,5 tony ładunku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-