Powierzchnia antarktycznego lodu spadła do rekordowo niskiego poziomu

Powierzchnia antarktycznego lodu spadła do rekordowo niskiego poziomu

Ukrinform
Obszar lodu morskiego na Antarktydzie od 1 stycznia był najmniejszy w całej historii obserwacji. Podała Agenja NSIDC.

"Od 1 stycznia 2019 r. powierzchnia pokrywy lodowej na Antarktydzie spadła do rekordowo niskiego poziomu", napisano w raporcie.

Jak już wspomniano, powierzchnia lodowca na Antarktydzie do 1 stycznia tego roku zmniejszyła się o 30 000 metrów kwadratowych w porównaniu z 1 stycznia 2017 r., kiedy to padł poprzedni rekord. W tym roku wynosi ona 5 470 000 metrów kwadratowych. W ciągu roku topnienie może dalej postępować.

Te rekordowo niskie wartości, po okresie gwałtownego spadku ilości lodu w grudniu, wskazują na wysoką sezonową i roczną zmienność ilości lodu morskiego na Antarktydzie.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-