W rejonie Mariupola okupanci użyli moździerzy 120 mm

W rejonie Mariupola okupanci użyli moździerzy 120 mm

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia okupanci 8 razy otworzyli ogień na pozycje SZU (Siły Zbrojne Ukrainy).

Informuje o tym służba prasowa OOC (ang. United force operation).

"20 grudnia rosyjskie siły okupacyjne 8 razy naruszyły zawieszenie broni. Stwierdzono 3 przypadki użycia broni, zabronionej w Protokołach Mińskich", - podają.

Wróg ostrzelał pozycje Sił Zbrojnych, z moździerza kalibru 82 mm, w okolicach zamieszkałych rejonów: Ługańskie i Hnutowe i moździerzem kalibru 120 mm miejscowość Wodiane.

Pozycje naszych żołnierzy zostały ostrzelane z różnego rodzaju granatników, kalibru moździerzy i karabinów maszynowych, w pobliżu miejscowości Stanica Ługańska, Marijnka, Krasnohoriwka, Ługańskie, a także w pobliżu miejscowości: Hnutowe, Lebedinski.

By stłumić prowokacje wroga, broniące się jednostki, zastosowały dyżurne środki ogniowe.

W sztabie oznajmili, że w ciągu ostatniego dnia jeden żołnierz został ranny.

Do tej pory wróg otwierał ogień w stronę pozycji wojsk ukraińskich w pobliżu osady Czermalyk.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-